Elektronické zabezpečovací systémy – EZS

Elektronický alarm (EZS) spolehlivě pohlídá Váš byt, dům, firemní prostory nebo také chatu, garáž a sklad. 24h denně, 365 dní v roce. Nasazením EZS společně s kamerovým systémem lze dosáhnout vysokého stupně ochrany.

Moderní elektronické zabezpečovací systémy jsou vybaveny GSM moduly, takže v případě poplachu Vás systém okamžitě upozorní na Váš telefon. K dispozici je mnoho typů čidel (čidla pohybu, požární, záplavová, proti úniku plynu) a zabezpečení pomocí EZS tak může být velice komplexní, pokrývající většinu rizik. Systémy je možné také připojit na tzv. PCO (Pulty centrální ochrany) a v případě poplachu může Váš objekt fyzicky zkontrolovat výjezdová jednotka bezpečnostní služby.

Realizujeme montáže všech typů EZS. Zdarma Vás navštívíme pro osobní konzultaci v místě instalace a navrhneme vhodné řešení. Pro konzultaci a cenovou nabídku nás prosím kontaktujte.

Montáž a servis zabezpečovacích systémů JABLOTRON v Ostravě

Jsme certifikovaným montážním partnerem firmy JABLOTRON ALARMS a.s. Odborně Vám poradíme s výběrem produktů JABLOTRON a provedeme kvalifikovanou montáž a servis Vašeho systému.

Standardní EZS se skládá z těchto prvků:

Základní jednotka – „mozek“ systému, obsahuje GSM modul, je vybavena záložní baterií. V případě poplachu volá nebo zašle SMS na uložená čísla. Některé modely umožňují také vzdálené ovládání spotřebičů (světla, topení, atd.)
Ovládací prvek – klávesnice nebo klíčenka (ovladač), jejíž pomocí ovládáme zajištění nebo odjištění systému.
Senzory – drátové nebo bezdrátové, čidla pohybové, kontaktní, požární, záplavové atd.

Princip fungování EZS

Montáž EZS se obvykle obejde bez stavebních úprav, protože většina v současnosti dodávaných systémů je bezdrátových. Každý bezdrátový prvek má svou vlastní baterii, výdrž je obvykle cca 1 rok. Existují také drátové systémy, u kterých je nutné vést k jednotlivým prvkům vodič, výhodou pak je chod systému bez baterií.

Hlídaný prostor lze rozdělit do zón a tyto zóny hlídat nezávisle na sobě. Při poplachu Vás systém upozorní, ve které konkrétní zóně k poplachu došlo.

Typy používaných čidel EZS

sipka-1 Detektor pohybu – PIR

PIR senzory jsou základním typem EZS čidla. Slouží k detekci pohybu osob v prostoru. Existují v mnoha provedeních, které se liší zorným polem a výbavou. Nejnovější modely mohou být vybaveny také digitální kamerou a umí tak zaznamenat obraz. Standardem je vysoká odolnost vůči falešným poplachům. Tyto čidla existují také ve venkovním provedení.

sipka-1 Magnetický senzor

Tento typ čidla je určen pro detekci otevření dveří nebo okna.

sipka-1 Detektor rozbití skla

Tento typ čidla je určen pro detekci rozbíjení tabulí skla v oknech nebo dveřích. Detekuje specifickou frekvenci tohoto zvuku.

sipka-1 Detektor kouře, teploty a plynů

Tyto čidla jsou vybaveny elektochemickým detektorem a umí detekovat kouř, změnu teploty, přítomnost plynů – CO, metan, propan, zemní plyn a další. Zabrání tak rozšíření požáru, nebo otravě přítomných osob.

sipka-1 Záplavový detektor

Čidlo detekuje zaplavení prostoru a umožní tak předejít např. vytopení bytu.